STOWARZYSZENIE NA RZECZ OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO GMINY CHOSZCZNO

Nasze Choszczno

Informacje

Wiatrakowa firma RENPRO szantażystą !!!

RENPRO sp. z o.o. to firma czerpiąca korzyści z dotacji na budowę farm wiatrowych. Jednak przychylność społeczna dla tego typu inwestycji w Polsce jest na wyczerpaniu. Dzięki aktualnie sprawującej władzę w Polsce partii Prawa I Sprawiedliwości weszła w życie z dniem 01 lipca 2016r., długo oczekiwana ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych.

Właściciele Firmy RENPRO wiedząc o tym, że nowe regulacje prawne nie będą dla nich korzystne w sposób wręcz gorączkowy chcieli zdobyć wszelkie pozwolenia i decyzje przed wejściem w życie nowych unormowań.

Stowarzyszenie nasze w zgodzie z przyjętym statutem przyjrzało się wiatrakowej inwestycji. Doszliśmy do wniosku, że korzyści społecznych nie będzie a spodziewane straty dla miejscowej przyrody okażą się nieodwracalne.

W trakcie naszych prac doszło do oczywistego szantażowania członków Stowarzyszenia przez Firmę RENPRO sp. z o.o. 

Upublicznienie haniebnych działań przedstawicieli tej firmy znalazło finał w Sądzie, który stwierdził w wyroku, że doszło do szantażu.

Czytaj więcej: Wiatrakowa firma RENPRO szantażystą !!!

KRZĘCIN - Czy Wójt chce nowych wiatraków i tym samym zablokowania budownictwa mieszkaniowego?

Wójt Krzęcina z niespotykaną szybkością dąży do zmiany decyzji środowiskowej.

Nie wiadomo z jakich względów Pan Wójt nie bierze pod uwagę spodziewanych zmian m.inn. w prawie budowlanym. Większość parlamentarna bez wątpienia uchwali wniesioną do Sejmu ustawę odległościową dotyczącą wiatraków.

Czytaj więcej: KRZĘCIN - Czy Wójt chce nowych wiatraków i tym samym zablokowania budownictwa mieszkaniowego?

POCZĄTEK PROCESU SĄDOWEGO

W dniu 24.02.2016r. odbyło się posiedzenie pojednawcze w Sądzie Rejonowym w Szczecinie. Ze względu na znaczne różnice w postrzeganiu istoty sprawy do zawarcia ugody nie doszło.

Pozywająca Firma RENPRO zarabiająca na inwestycjach w farmy wiatrowe w dalszym ciągu twierdzi, że publikacje na naszym portalu naruszają Jej dobre imię i dlatego Sąd Rejonowy W Szczecinie przy ul. Kaszubskiej 42 wyznaczył termin rozprawy na dzień 18 kwietnia 2016r. godz. 12.30 sala 74.